ISTARSKI DERBI POREČU

Rukometaši Poreča upisali su drugo slavlje ove sezone. U još jednom izdanju istarskog derbija pobijedili su Umag rezultatom 26:19 (14:8) Nakon slavlja nad Spačvom i remija s Rudama momčad Ilije Lovrinovića s nova dva boda maknula se za začelja tablice i tako se iskupila za nešto slabiji start sezone. U sljedećem kolu Poreč je ponovno kod kuće, a ovog puta u goste nam stiže Karlovac.

Nakon podjednakog starta, dobra obrana Poreča tjerala je Umag na greške, Erik Krbavčić upisuje dvije obrane i Poreč već u osmoj minuti ima +4 (6:2). Umag je bez gola bio sedam minuta, a nakon što Tomislav Radić zabija za 3:6, porečki sastav je malo usporio pa su susjedi smanjili na minus dva.

No, uz sjajnu podršku s tribina naši su se momci brzo vratili u igru i u 18. minuti pobjegli na +5 golom Karla Moslavca. Smanjili su gosti na 7:11 u posljednjih pet minuta, Krbavčić upisuje novu obranu da se ne bi dodatno približili, a Antonio Ljubić na asistenciju Tomislava Bošnjaka vraća +5. Na odmor se otišlo pri 14:8.

Dobru igru je Poreč prenio i u nastavak susreta, a iako se Umag dobro držao i davao sve od sebe nije uspio smanjiti razliku. Tako je u 46. minuti na semaforu stajalo 20:13 za Poreč što je natjeralo trenera Borisa Lisicu na minutu predaha.

Ni time-out nije puno pomogao, Poreč je sigurno držao svoje vodstvo i mirno susret priveo kraju. Na vrata je stao i David Vladić koji je upisao četiri obrane od šest upućenih šuteva, a na terenu su priliku dobili i igrači koji su do sada imali manju minutažu. Istarski derbi ovog je puta zasluženo pripao Porečanima rezultatom 26:19.

Kod Poreča istaknuli su se Tomislav Bošnjak sa šest pogodaka, Lucian Krajcar s pet i Arman Ikanović s četiri. Na vratima je Erik Krbavčić upisao 9 obrana, a David Vladić četiri. Kod Umaga najefikasniji bio je Marin Sinčić s četiri zgoditka, dok je Fran Lučin upisao četiri obrane.

U osmom kolu Paket24 Premijer lige u Poreč stiže Karlovac kojem će domaći sastav pokušati uzvratiti za poraz na startu sezone.

Posebna zahvala Šajeta boysima na glasnoj podršci s tribina !

Paket24 Premijer liga, Liga A, 7. kolo:
RK Poreč – MRK Umag 26:19 (14:8)

Poreč: Krbavčić 9 obrana (9+0), Vladić 4 obrane (4+0); Muranović, Thoss 2, Krajcar 5 2, Vučić, Petrov, Boka 1, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Plovanić, Moslavac 1, Ikanović 4, Bošnjak 6, Ljubić 3
Isključenja: 12 minuta (Krajcar 2, Vučić 4, Boka 2, Moslavac 2, Ljubić 2)
Sedmerci: 1/2

Umag: Lučin 4 obrane (4+0), Milinković, Matijević 2 obrane (1+1); Buvinić 3, Buršić, Kamba, Horozović 1, Dizdar 4, Černeka, Paradžiković, Tomljanović 4, Radić 1, Sinčić 4, Golik 1, Ćuzović 1
Isključenja: 2 minute (Radić 2)