POREĆ U ZAVRŠNICI KUP-a

Momčad Poreča plasirala se na završnicu Kupa Hrvatska nakon slavlja nad Moslavinom u četvrtfinalu Kupa. Igrači Ilije Lovrinovića pokazali su mnogo bolju igru nego u zadnjim utakmicama Paket24 Premijer lige te kroz cijeli susret držali vodstvo. Poreč će tako biti dio Final Four turnira koji se u sklopu Festivala rukometa održava u Poreču od 13. do 15. svibnja. Posljednji put Porečani su se našli u polufinalu Kupa 2013. godine kada su slavili nad Đakovom da bi u finalu bili poraženi od PPD Zagreba 23:27.

Sjajno otvaranje utakmice imao je Poreč koji je nakon pet minuta utakmice vodio 4:0, sve golovima Tomislava Bošnjaka, a ostao bez primljenog pogotka zahvaljujući čvrstoj obrani i Davidu Vladiću na vratima. Gosti su do prvog pogotka stigli tek u šestoj minuti preko Tomija Vozaba i taj gol je prekinuo crni niz Moslavine koja je ubrzo nadovezala još tri gola i stigla na samo pogodak zaostatka (4:5). Brzim rješenjem Luciana Krajcara i Tima Thossa, Poreč ponovno bježi na +3, a nakon nove obrane Vladića, Poreč je u zadnjih deset minuta prvog dijela susreta ušao s vodstvom od 10:6. Unatoč dobrom izdanju Poreča, Moslavina je uz iskusnog Vozaba smanjila zaostatak na 9:11. Do odlaska na odmor Poreč je ipak pojačao tempo i stvorio pet pogodaka prednosti.

Nastavak susreta nije donio nikakve promjene na terenu u odnosu snaga. Poreč je nastavio diktirati tempo, Vladić je nastavio s obranama, a napad je bio efikasan. Kod gostiju jedino je Vozab bio raspoložen pa domaći sastav u 50. minuti ima +8 (26:18). Na kraju,  je Moslavina  smanjila zaostatak da bi završilo 30:25.

Poreč je predvodio Bošnjak s devet pogodaka, po pet su upisali Thoss i Krajcar, dok je na vratima Vladić sakupio deset obrana. Kod gostiju istaknuo se Vozab s 13 postignutih golova, dok je Matej Mudrinjak zaustavio pet lopti.

Najbolji strijelac Poreča, Tomislav Bošnjak, nakon utakmice istaknuo je sjajnu atmosferu u dvorani.

”Od početka do kraja smo pokazali gard kakav treba imati u ovakvim utakmicama. Fenomenalna obrana kroz cijelu utakmicu i tečan napad kroz veći dio utakmice Moslavini nije stvarno ostavio previše šanse. Kad smo u ovakvom izdanju onda nas u Velom Joži rijetko tko može dobiti. Zahvale prije svega fenomenalnim Šajetama i svim ljudima koji su nas došli podržati. Mi ih nismo htjeli iznevjeriti i mislim da su zadovoljni napustili dvoranu. Sada ćemo dobro odmoriti da spremni dočekamo Nexe u nedjelju.”

Trener Ilija Lovrinović također je zadovoljan pobjedom i otkrio kome su posvetili pobjedu.

‘’Kao prvo od srca čestitke mojim igračima. Stvarno su pustili srce danas na terenu. Čestitke i igračima Moslavine na fer utakmici, mislim da smo zaslužili pobjedu, a ovu pobjedu cijela močad i ja posvećujemo našem kapetanu i njegovoj obitelji.”

Kup Hrvatske, četvrtfinale:
RK Poreč – RK Moslavina 30:25 (15:10)

Poreč: Krbavčić, Vladić 10 obrana (10+0); Muranović, Gavran, Thoss 5, Krajcar 5, Vučić 2, Đukanović, Petrov, Vladić, Malinarich, Radunović, Moslavac 1, Ikanović 4, Vinković, Bošnjak 9, Ljubić 4
Sedmerci: 5/7
Isključenja: 10 minuta (Petrov 4, Moslavac 2, Bošnjak 2, Ljubić 2)

Moslavina: Mudrinjak 5 obrana (4+1), Frdelja. Kristić; Kligl 1, Vidoš, Masnec, Vučelić 2, Horvat 2, Lukes 1, Mrkalj 1, Vozab 13, Slukan 4, Crnojević, Barta, Mihaljević 1, Šušnja